Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Biskup gliwicki pisze list do dzieci pierwszokomunijnych

"Niestety, musicie poczekać trochę dłużej na pełne spotkanie z Jezusem w Białym Chlebie, dlatego piszę do Was ten list" - zwraca się bp Jan Kopiec do dzieci.

W związku z przesuniętym terminem uroczystości komunijnych biskup gliwicki zwrócił się bezpośrednio do tych, których ta decyzja najbardziej zmartwiła. Napisał list, oddzielnie do dzieci i do ich rodziców, tłumacząc zaistniałą sytuację.

W słowie skierowanym do dzieci, pisze m.in.: "Dobrze wiecie, że na świecie panuje pandemia. Wielu ludzi boi się zarażenia koronawirusem. Nie możemy się spotykać w szkole, spędzać wspólnie czasu z rówieśnikami, nie możemy robić wielu różnych rzeczy, które lubimy (…). Nie możemy również wspólnie świętować tak, jak dotychczas w naszych kościołach. Nawet najważniejszą dla Was i całej Waszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii ze względu na Wasze bezpieczeństwo musieliśmy przenieść na późniejszy czas".

Natomiast w liście do rodziców przekonuje, że każde wydarzenie, nawet to trudne, uczy czegoś ważnego i do czegoś przygotowuje. Zachęca, żeby dobrze wykorzystać ten czas oczekiwania na dzień Pierwszej Komunii Świętej.

"Bądźcie inicjatorami modlitwy w Waszych Domowych Kościołach. Módlcie się z dziećmi i za dzieci. Dajcie im wiele wsparcia i miłości. Czytajcie dzieciom Pismo Święte, uczestniczcie z nimi w niedzielnej Mszy świętej przez transmisję medialną lub, jeśli możecie, w kościele, wspierajcie je w spotkaniach z katechetami podczas zdalnego nauczania" - pisze bp Kopiec.

Pełna treść listu do dzieci na następnej stronie:

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy