GN 29/2021 Archiwum

Co w numerze? #7

W najnowszym numerze: rozmowa z ks. Marcinem Pasiem i członkami Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży, o dniu chorego w gliwickim hospicjum i wspomnienie o zmarłej 106-letniej Klarze Brodce z Sośnicy.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" otwiera relacja ze spotkania bp. Andrzeja Iwaneckiego z pacjentami hospicjum. - Jezus wyraża solidarność z wszystkimi, którzy są dotknięci smutkiem i cierpieniem - powiedział do chorych w czasie Mszy św.

Piszemy również o pani Klarze Brodce, która zmarła 1 lutego. Miała 106 lat, całe swoje życie związała z Sośnicą, jedną z dzielnic Gliwic. Sama wychowywała pięcioro dzieci, bo od 1948 roku była wdową. Jak wspominał w homilii bp Jan Wieczorek, zawsze była pełna radości. Swoim bliskim do końca powtarzała: „Módlcie się o pokój i wiary nie straćcie”.

W tym numerze również rozmowa z członkami Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży i ich duszpasterzem ks. Marcinem Pasiem, którzy opowiadają o balu pierwszego kontaktu, pokazywaniu młodym, że Bóg jest normalny oraz o przełamywaniu lęku przed zrobieniem odważnego kroku w dorosłość.

Piszemy też o tym, jak zostać rodziną zastępczą, o planowanych w Bytomiu obchodach 100. rocznicy powołania Wojciecha Korfantego na Polskiego Komisarza Plebiscytowego, a także pierwszym pacjencie, który wybudził się ze śpiączki w niedawno otwartym ośrodku w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" na 16 lutego jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama