Nowy numer 09/2020 Archiwum

Metro do Pełni Życia

O balu pierwszego kontaktu, pokazywaniu młodym, że Bóg jest normalny oraz o przełamywaniu lęku przed zrobieniem odważnego kroku w dorosłość opowiadają członkowie Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży i ich duszpasterz ks. Marcin Paś.

Szymon Zmarlicki: Rozmawiam z DDM Gliwice czy Pełnymi Życia?

Ks. Marcin Paś: Te dwie nazwy się uzupełniają, dlatego że Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży jest instytucją, która ma wspomóc młodych z naszej diecezji, ale w takiej formie nie mówi to zbyt wiele osobom spoza kręgów kościelnych. Dlatego zdecydowaliśmy, żeby nazwać duszpasterstwo „Pełni Życia”. Był to wybór młodych, którzy czytali adhortację „Christus vivit” ogłoszoną przez papieża Franciszka po synodzie dotyczącym młodzieży. Chodzi o to, żeby odkrywać w Bogu tę pełnię życia, a w młodzieńczym wieku żyć z Nim na maksa.

Dostępne jest 7% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama