Nowy numer 17/2024 Archiwum

Co w numerze? #3

W nowym numerze: o szybkim randkowaniu jako inicjatywie duszpasterskiej, przeglądach bożonarodzeniowych i spotkaniu młodzieży z byłym dowódcą GROM.

Najnowszy numer „Gościa Gliwickiego” otwieramy relacją ze spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców, które przyznało honorowe członkostwo Wandzie Kolasie,  współzałożycielce KSW w Polsce, bp Gerardowi Kuszowi, w przeszłości wiceprzewodniczącemu Komisji Wychowania Katolickiego KEP i ks. inf. Konradowi Kołodziejowi, który był wieloletnim opiekunem duchowym oddziału stowarzyszenia.

Piszemy o spotkaniu z byłym dowódcą GROM płk Piotrem Gąstałem młodzieży z Salezjańskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowskich Górach. - Ta siła drzemie w was i nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego, że w sytuacjach krytycznych potraficie z siebie wydobyć dużo więcej - przekonywał uczniów o ich możliwościach.

Relacjonujemy dwa konkursy związane z Bożym Narodzeniem. W Gliwicach już po raz 20. odbyła się gala przeglądu inscenizacji bożonarodzeniowych, a w Zabrzu festiwalu kolęd i pastorałek.

W tym wydaniu „Gościa” można przeczytać też o niecodziennej inicjatywie Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży skierowanej do singli - o szybkim randkowaniu, czyli speed dating. Spotkanie odbędzie się 14 lutego i będzie promować Śląski Bal Młodych, który planowany jest w maju. Więcej o tej inicjatywie w najnowszym numerze.

"Gość Gliwicki" na 19 stycznia jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy