Nowy numer 09/2020 Archiwum

Coraz wyższy poziom

Laureaci XIII Zabrzańskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Śpiewajcie Panu z weselem” zaprezentowali swoje zwycięskie wykonania.

Do udziału w festiwalu zgłosiło się prawie 70 uczestników – solistów oraz zespołów. Byli oceniani w kilku kategoriach wiekowych. Finałowa gala konkursu odbyła się 9 stycznia w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rokitnicy. Swoje utwory zaśpiewali zdobywcy pierwszych miejsc, a nagrody wszystkim laureatom wręczyli bp senior Gerard Kusz i Katarzyna Dzióba, zastępca prezydenta Zabrza.

Podczas przesłuchań konkursowych każdy z uczestników miał za zadanie wykonać przynajmniej jedną tradycyjną polską kolędę, ale repertuar nie powtarzał się – niektórzy wybierali mniej popularne tytuły, jak np. „Tryumfy Króla Niebieskiego” czy „Nie było miejsca dla Ciebie”. Pojawiały się również pastorałki i kolędy w innych językach. Przy ocenianiu występów jury brało pod uwagę przede wszystkim umiejętności wokalne, sposób wykonania utworu pod względem muzycznym, dobór repertuaru do wieku oraz zaangażowanie śpiewających.

– Poziom konkursu jest coraz wyższy, co w tym roku było szczególnie widoczne w kategorii szkół specjalnych. Zwycięski zespół Mezzoforte z Pyskowic zdobył duże uznanie. W tym przypadku docenia się także pracę nauczycieli, bo żeby osiągnąć taki poziom, muszą włożyć w to wiele zaangażowania. Z tym zespołem występowało aż trzech nauczycieli – podkreśla Elwira Madla, katechetka i pomysłodawczyni festiwalu. Konkurs organizuje parafia NSPJ wraz z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Zabrzu.

Pełną listę laureatów opublikowaliśmy na naszej stronie w internecie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama