Co w numerze? #51

W najnowszym wydaniu m.in. wspomnienie dwóch uznanych organmistrzów, którzy zmarli w ubiegłym roku i modlitwie za prześladowanych chrześcijan.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" otwiera relacja z Międzynarodowej Konferencji Naukowej z cyklu „Kultura Europy Środkowej”, która odbyła się w Zabrzu. W tym roku poświęcona była wojnie i jej skutkom, nie tylko militarnym, ale też społecznym i kulturowym.

W zeszłym roku świat muzyki kościelnej stracił dwie ważne postaci: Jana Wyleżoła i Mieczysława Klonowskiego, uznanych organmistrzów i prawdziwych pasjonatów. Piszemy o nich w najnowszym „Gościu”.

- Byli to ludzie, którzy mieli w sobie prostolinijność. Otwarci i radośni, zarażali innych swoim entuzjazmem, ale przede wszystkim byli wybitnymi fachowcami - mówi prof. Julian Gembalski. Jak bardzo byli cenieni, można było zobaczyć w czasie pogrzebów, na które przyjechali organmistrzowie nawet z odległych miejsc.

Piszemy też o sytuacji chrześcijan w krajach, gdzie są najbardziej prześladowani za swoją wiarę.

Coraz więcej śląskich miast chce wznowienia połączeń, z których zrezygnowano 20 lat temu. Czy będzie to rozwiązanie dla coraz bardziej zatłoczonej aglomeracji? O nowych propozycjach również w najnowszym numerze.

Poza tym, jak zawsze, zamieszczamy zaproszenia na najważniejsze wydarzenia nadchodzących tygodni.

"Gość Gliwicki" na 24 listopada jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..