Nowy Numer 38/2019 Archiwum

Co w numerze? #38

Podsumowanie i fotoreportaż z pielgrzymki na Jasną Górę, a także nasze relacje z odpustów w Rudach i Lubecku oraz żeńskiej pielgrzymki do Piekar Śląskich - m.in. o tym w najnowszym wydaniu.

Jak na drugą połowę sierpnia przystało, głównym tematem nowego numeru jest Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W artykule pt. "Dużo odcisków i jeden pokłon przed Mamą", oprócz zebrania opisu wydarzeń z każdego dnia oraz wrażeń pątników, prezentujemy fotorelację z różnych etapów drogi.

W okresie kulminacji religijnych uroczystości i wydarzeń nie mogło zabraknąć nas również w Rudach i Lubecku, gdzie w uroczystość Wniebowzięcia NMP wierni licznie gromadzili się na odpustowych Sumach, podobnie jak na pielgrzymce kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskichwyjściu pielgrzymów na Górę św. Anny.

W ostatnim sierpniowym numerze dobiega końca wakacyjny cykl ze sztuką sakralną. Tym razem piszemy nie o jednym, ale aż o czterech - i nie wprost o zwierzętach, lecz o szerzej pojętych "istotach żyjących".

I na koniec rzecz nieoczywista - wiecie, że kult św. Barbary narodził się w Tarnowskich Górach? O tym też piszemy w nowym wydaniu.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" na 25 sierpnia jest dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu z listy dodatku gliwickiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL