Nowy numer 29/2021 Archiwum

Diecezja. Wielka kumulacja wydarzeń

Podajemy informacje o głównych odpustach i pielgrzymkach w tym tygodniu.

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odpusty odbędą się w sanktuariach diecezjalnych w Rudach i Lubecku.

  • 15 sierpnia o 11.00 – Suma odpustowa pod przewodnictwem abp. Wiktora Skorca na dziedzińcu Starego Opactwa w Rudach. Jest to metropolitalny obchód uroczystości z udziałem biskupów i wiernych archidiecezji katowickiej, diecezji opolskiej i gliwickiej. Nieszpory w bazylice odbędą się o 15.00.
  • 15 sierpnia o 11.00 – Suma odpustowa w sanktuarium Matki Bożej w Lubecku przy ołtarzu polowym pod przewodnictwem bp. Andrzeja Iwaneckiego. Wcześniej, o 9.00 - Msza św. przy ołtarzu polowym w intencji parafian z Ciasnej i Jeżowej.

W tym roku przypada 25. rocznica ustanowienia kościoła w Lubecku diecezjalnym sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej.

Podczas uroczystości odpustowej można będzie nabyć pamiątki oraz nową książkę o sanktuarium - "Idźmy, tulmy się jak dziatki", wydaną z okazji tegorocznego jubileuszu.

Duszpasterze i parafianie zachęcają także do nawiedzenia grobu "Dziołszki z Kanusa" - Franciszki Ciemiengi (żyła w latach 1867-1935, zasłynęła szczególną czcią do Matki Bożej), znajdującego się przy sanktuarium, oraz małego skansenu starych maszyn rolniczych, znajdującego się na terenie probostwa. 16 sierpnia o 9.00 sprawowana będzie Msza św. za zmarłych spoczywających na cmentarzach parafii i procesja na cmentarz.

Pielgrzymka na Jasną Górę

  • 15 sierpnia o 8.00 – oficjalne rozpoczęcie Gliwickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Eucharystii w katedrze przewodniczyć będzie bp Jan Kopiec, po niej wyjście na trasę. Dzień wcześniej, po Mszy o 7.00 w kościele parafialnym w Kuźni Raciborskiej wyrusza grupa pomarańczowa. Po drodze dołączają kolejne grupy.

Pielgrzymki na Górę Świętej Anny

  • 16 sierpnia o  - Eucharystia o 5.00 w kościele Wszystkich Świętych w Gliwicach na rozpoczęcie pieszych pielgrzymek na obchody kalwaryjskie na Górze Świętej Anny. Grupa z Sośnicy wyrusza o 4.00 z miejsca u zbiegu ulic Odrowążów i Wielickiej.

Informacje o Gliwickiej Pieszej Ślubowanej Pielgrzymce na Górę Świętej Anny także na FB naswanne; Sośnicka na FB.

  • 16 sierpnia o – Eucharystia o 5.30 w kościele św. Jakuba w Sośnicowicach na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki na Górę Świętej Anny na obchody kalwaryjskie. Informacje na FB.
Diecezja. Wielka kumulacja wydarzeń   Program obchodów kalwaryjskich. Materiały organizatora
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama