Nowy numer 25/2021 Archiwum

Pielgrzymka. W mocy Bożego Ducha na Jasną Górę

Czas na zapisy i przygotowania. Za tydzień pierwsza grupa pielgrzymów będzie już w drodze.

Pod hasłem: "W mocy Bożego Ducha" 15 sierpnia rozpocznie się oficjalnie XXVII Diecezjalna i 373. Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Oficjalnie, bo grupa z Kuźni Raciborskiej zawsze wychodzi dzień wcześniej, a dzień później dołącza grupa z Lubecka.

Eucharystia na rozpoczęcie pielgrzymki odbędzie się o 8.00 w gliwickiej katedrze. Jest to równocześnie dzień największej uroczystości maryjnej, kiedy w Kościele świętujemy wniebowzięcie Matki Bożej.

Głównymi odpowiedzialnymi za pielgrzymkę od tego roku są ks. Adam Jasiurkowski, wikary parafii Bożego Ciała w Bytomiu-Miechowicach (kierownik pielgrzymki), i ks. Tomasz Wieczorek, wikary parafii św. Anny w Zabrzu (kierownik trasy).

Zakończenie pielgrzymki odbędzie się 17 sierpnia o 15.30 Mszą św. na wałach Jasnej Góry, której również będzie przewodniczyć biskup gliwicki. Wcześniej pielgrzymi nawiedzą kaplicę Cudownego Obrazu Matki Bożej.

Zapisy możliwe są w niektórych parafiach, ich lista jest zamieszczona na stronie: pielgrzymki-gliwice.pl i FB. Tam też znajduje się ogólny formularz zgłoszeniowy. Zapisać się można również w dniu wyjścia. Koszt udziału: 20 zł (w tym: 5 zł znaczek i 15 zł opłata pielgrzymkowa).

W tym roku pielgrzymi naszej diecezji będą mogli korzystać z aplikacji Bonafide, gdzie zamieszone będą trasa, śpiewniki, czytania i rozpiska dnia. Wciąż promowana jest też idea pielgrzymowania duchowego. To propozycja dla osób, które chciałyby, a z różnych powodów nie mogą iść pieszo na Jasną Górę. Zachęca się więc, żeby w tym czasie łączyły się z pielgrzymami modlitwą, przez ofiarowanie cierpienia i podejmowanie wyrzeczeń. Również dla nich, jak co roku, przygotowane będą pamiątkowe znaczki z logo, terminem i hasłem pielgrzymki.

Pielgrzymka. W mocy Bożego Ducha na Jasną Górę   Znaczki pielgrzymkowe. Materiały organizatora
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama