GN 08/2020 Archiwum

Rudy. Odpust Wniebowzięcia NMP

Bp Jan Kopiec zaprasza do Rud na metropolitalny obchód odpustu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Eucharystii przewodniczyć będzie abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki.

W zaproszeniu do diecezjan biskup gliwicki przypomina historię sanktuarium i dzieje kultu Matki Bożej w tym miejscu. 

„Spogląda na nas z przepięknego wizerunku, będącego klejnotem rudzkiej świątyni, od co najmniej sześciu wieków. Tutaj jest czczona jako Matka Boża Pokorna, przypominająca o właściwej postawie, jaką powinniśmy realizować każdego dnia. Odczytali to przed wiekami mnisi cysterscy, posługujący w tym miejscu, a obecnie my pragniemy wznosić się na wyżyny naszego zaufania, okazywanego w tym sanktuarium Matce naszego Pana” – pisze bp Jan Kopiec w liście, który ma być odczytywany w kościołach diecezji.  

Biskup gliwicki podkreśla w nim również, że w tym roku obchodzimy 10. rocznicę nadania kościołowi w Rudach tytułu bazyliki mniejszej, co świętowano już 9 czerwca br.

Intencja dziękczynna za bazylikę towarzyszy także patronalnej uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Sumie 15 sierpnia o 11.00 na dziedzińcu dawnego opactwa przewodniczyć będzie metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Będzie ona połączona z poświęceniem ziół i kwiatów oraz zawierzeniem metropolii opiece Matki Bożej Pokornej. Nieszpory w bazylice rozpoczną się o 15.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama