Czas na słuchanie

Ks. Marcin Paś po powrocie z Rzymu mówi o synodzie biskupów o młodzieży i planach duszpasterstwa w diecezji.

Pobyt ks. Marcina Pasia w Rzymie miał nieoficjalny charakter, choć termin wyjazdu został specjalnie wybrany na czas synodu biskupów o młodzieży, kiedy obecna tam była również delegacja z diecezji gliwickiej (o niej pisaliśmy TUTAJ).

- W czasie Mszy św. na rozpoczęcie synodu papież Franciszek podkreślał znaczenie otwarcia na Ducha Świętego, na słuchanie i wspomniane już towarzyszenie młodzieży. To jest przesłanie, które wziąłem sobie na czas pracy, która staje przede mną, żeby otworzyć się na to, co mówi młody Kościół - mówi w wywiadzie ks. Paś.

Podkreśla też potrzebę trwania i niezniechęcania się. - Bo wiemy, że choć wykorzystujemy piękne i znaczące środki - spotkania, rekolekcje, Światowe Dni Młodzieży czy w naszej diecezji, od tego roku, Festiwal Życia - to nie przekłada się to na szerokie zainteresowanie młodzieży wiarą i Kościołem. Chcę dalej uczestniczyć w tych działaniach, nie zrażając się może brakiem spektakularnych efektów. Chcę nastawić się na słuchanie. My, księża, wciąż przecież jeszcze spotykamy dużo młodzieży na katechezie czy w innych miejscach, niekoniecznie bliskich Kościołowi. Myślę, że słuchanie i stawianie dobrych pytań, towarzyszenie w poszerzaniu horyzontów może przynieść dobre owoce.


Cały wywiad w Gościu Gliwickim na niedzielę 28 października i w e-wydaniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..