Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wezmę córeczkę za rękę i pójdziemy do kościoła

Czterech osadzonych z gliwickiego Aresztu Śledczego przyjęło sakrament bierzmowania. Co powiedzieli po uroczystości?

To już kolejna grupa więźniów, która właśnie w tym miejscu przygotowuje się do przyjęcia tego sakramentu. Świadkami tych 4 osadzonych byli koledzy z grupy biblijnej, która istnieje w areszcie. To jedna z form duszpasterstwa prowadzonego tutaj przez kapelana ks. Andrzeja Giszkę razem z wolontariuszami ze Szkoły Nowej Ewangelizacji (o warsztatach pisania ikon można przeczytać TUTAJ).

Eucharystii w kaplicy gliwickiego Aresztu Śledczego przewodniczył i udzielił sakramentu bierzmowania bp Jan Kopiec. W homilii mówił do osadzonych o nadziei, niezliczonej liczbie szans danych nam od Boga i o tym, że zawsze mamy możliwość wyboru dobrej drogi.

Wezmę córeczkę za rękę i pójdziemy do kościoła   Msza św. w kaplicy Aresztu Śledczego w Gliwicach Natalia Szarapow /AŚ Gliwice Do przyjęcia sakramentu bierzmowania kandydaci przygotowywali się przez kilka miesięcy. Po uroczystości dzielili z prowadzącymi spotkania w areszcie wolontariuszami z SNE swoimi przemyśleniami i emocjami wiązanymi z tym wydarzeniem. Co powiedzieli?

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama