Nowy numer 41/2019 Archiwum

Wezmę córeczkę za rękę i pójdziemy do kościoła

Czterech osadzonych z gliwickiego Aresztu Śledczego przyjęło sakrament bierzmowania. Co powiedzieli po uroczystości?

To już kolejna grupa więźniów, która właśnie w tym miejscu przygotowuje się do przyjęcia tego sakramentu. Świadkami tych 4 osadzonych byli koledzy z grupy biblijnej, która istnieje w areszcie. To jedna z form duszpasterstwa prowadzonego tutaj przez kapelana ks. Andrzeja Giszkę razem z wolontariuszami ze Szkoły Nowej Ewangelizacji (o warsztatach pisania ikon można przeczytać TUTAJ).

Eucharystii w kaplicy gliwickiego Aresztu Śledczego przewodniczył i udzielił sakramentu bierzmowania bp Jan Kopiec. W homilii mówił do osadzonych o nadziei, niezliczonej liczbie szans danych nam od Boga i o tym, że zawsze mamy możliwość wyboru dobrej drogi.

Wezmę córeczkę za rękę i pójdziemy do kościoła   Msza św. w kaplicy Aresztu Śledczego w Gliwicach Natalia Szarapow /AŚ Gliwice Do przyjęcia sakramentu bierzmowania kandydaci przygotowywali się przez kilka miesięcy. Po uroczystości dzielili z prowadzącymi spotkania w areszcie wolontariuszami z SNE swoimi przemyśleniami i emocjami wiązanymi z tym wydarzeniem. Co powiedzieli?

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL