Nowy numer 3/2019 Archiwum

W sobotę festiwal pielgrzymkowy w Piekarach

Pieszo, rowerami, a może na stopa? Jak pielgrzymować, powiedzą ci, co się na tym znają.

W sobotę w auli sanktuaryjnej (pod muzeum) przy bazylice w Piekarach Śląskich odbędzie się trzecia edycja festiwalu "Na pielgrzymich szlakach". Wstęp wolny.

Zaproszeni goście podzielą się swoimi doświadczeniami pielgrzymkowymi w różnych formach i z różnych stron świata. Festiwal będzie okazją do poznania szlaków jakubowych biegnących przez Górny Śląsk - czyli Camino - Via Regia oraz nowo oznakowanego szlaku Częstochowa-Piekary.

Tegoroczny festiwal odbędzie się w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny. Jest on także formą przygotowania do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży oraz okazją do kuluarowych rozmów przy kawie i ciastku na tematy okołopielgrzymkowe.
Organizatorzy: parafia NMP i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich oraz Piekarnia Inicjatyw, Duszpasterstwo Akademickie przy Bazylice Piekarskiej, Fundacja Młodzi dla Młodych, Stowarzyszenie Przyjaciół Dróg Świętego Jakuba w Polsce, Górnośląski Klub Przyjaciół Camino oraz Zagłębiowskie Klub Przyjaciół Camino.

Plan spotkania:
16.00 - Prowadził nas Bóg. Wyprawa w Nieznane - Niniwa Team
16.50 - Quo Vadis? Pieszo do Rzymu - Magda Mateja, Basia Pawluk
17.30 - Jasnogórska Droga Św. Jakuba. Częstochowa-Piekary - Dariusz Jurek, Krzysztof Lerski
18.10 - Przyłącz się do tego wozu - rekolekcje autostopowe Piękne Stopy - Robert Skrzydło
18.50 - Podróżnych w dom przyjąć. W oczekiwaniu na ŚDM - ks. Krzysztof Biela
19.30 - Camino na Górnym Śląsku - Via Regia - Piotr Kędzierski
20.00 - Pogawędki Caminowe

W oczekiwaniu przeczytaj: Kierunek: gdziekolwiek

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy