Nowy numer 25/2018 Archiwum

Jest akt oskarżenia dla sprawcy wybuchu gazu

10 lat więzienia grozi Dariuszowi K., który jest podejrzany o doprowadzenie do eksplozji w bloku przy ul. Energetyki w Bytomiu w listopadzie ubiegłego roku. W wypadku zostało poszkodowanych zostało 10 osób, a wiele rodzin straciło dach nad głową.

O skierowaniu przez prokuraturę aktu oskarżenia do sądu poinformował szef Prokuratury Rejonowej w Bytomiu Daniel Hetmańczyk.

- Oskarżony odpowie za sprowadzenie zdarzenia w postaci eksplozji gazu, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu osób - wyjaśnił.

Dariusz K., który został najciężej ranny w wybuchu, do winy przyznał się już udzielającym mu pomocy lekarzom pogotowia. Okazało się, że próbował otruć się gazem z instalacji, a do eksplozji doszło, gdy chciał zapalić papierosa. W trakcie śledztwa biegli uznali oskarżonego za w pełni poczytalnego, choć była to już kolejna próba samobójcza mężczyzny.

Gaz wybuchł wieczorem 25 listopada w parterowym mieszkaniu czteropiętrowego bloku. W wyniku eksplozji zawalił się strop pomiędzy parterem a pierwszym piętrem. Osiem rannych osób trafiło do szpitala.

46 lokatorów dwóch klatek budynku musiało się ewakuować. Zgodnie z decyzją nadzoru budowlanego blok został rozebrany. Ewakuowani lokatorzy musieli przeprowadzić się do innych mieszkań.

Przeczytaj więcej:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma