• facebook
 • rss
 • Ludzie kochali tego księdza, bo on kochał ich

  Klaudia Cwołek

  dodane 14.04.2016 12:40

  Jest nowa książka poświęcona ks. Damianowi Kominkowi.

  Na 3. rocznicę jego tragicznej śmierci książkę przygotowało wydawnictwo legere.pl z Zabrza, skąd ks. Damian pochodzi. Są to wspomnienia osób, które go znały i wiele mu zawdzięczają. W ostatnich latach swojego kapłaństwa w niewielkich Rusinowicach pod Lublińcem po cichu pomagał ludziom z całej Polski. Był tam wikarym, a zarazem duszpasterzem w ośrodku rehabilitacyjnym dla dzieci i młodzieży, do którego przyjeżdżają pacjenci z różnych stron. Dlatego, gdy ks. Damian Kominek uległ tragicznemu wypadkowi, informacja ta lotem błyskawicy obiegła kraj. Ludzie płakali, a jego testament stał się lekturą duchową, czytaną wielokrotnie jeszcze długo po pogrzebie.

  W 1. rocznicę śmierci wydawnictwo legere.pl przygotowało zbiór jego kazań. Rok później otrzymaliśmy tomik poetyckiej twórczości księdza, a teraz wspomnienia.

  Najnowszą książkę otwierają teksty ks. Franciszka Baliona, proboszcza parafii w Rusinowicach, oraz starszego brata, Mirosława Kominka. Wśród wspomnień znalazło się też jedno napisane w gwarze góralskiej. Dodatkiem jest Droga Krzyżowa ks. Damiana. Znajdziemy tu również fragment kazania prymicyjnego i pożegnanie na pogrzebie, jedno i drugie wygłoszone przez ks. Edmunda Pośpiecha.

  16 kwietnia o 8.00 w kościele parafialnym w Rusinowicach odbędzie się Msza św. za ks. Damiana, pochowanego na miejscowym cmentarzu. Po niej zaplanowano promocję nowej książki z udziałem jej redaktora, Ryszarda Palucha, właściciela legere.pl.

  Czytaj także:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół