To oni poprowadzą pielgrzymkę

Klaudia Cwołek

publikacja 11.08.2019 00:20

Ks. Adam Jasiurkowski i ks. Tomasz Wieczorek są nowymi szefami Gliwickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

To oni poprowadzą pielgrzymkę Ks. Adam Jasiurkowski (z lewej) i ks. Tomasz Wieczorek. Klaudia Cwołek /Foto Gość

Ksiądz Adam Jasiurkowski, przewodnik całej pielgrzymki, zastąpi ks. Bernarda Plucika, a ks. Tomasz Wieczorek, nowy kierownik trasy - ks. Artura Pytla.

Nowi szefowie znają się jeszcze z seminarium, dzielą ich dwa lata między przyjęciem święceń kapłańskich. Obaj mają też wieloletnią praktykę pielgrzymowania - jako uczestnicy i jako odpowiedzialni za różne posługi. Ksiądz Adam jest obecnie wikarym w parafii Bożego Ciała w Miechowicach, a ks. Tomasz - w parafii św. Anny w Zabrzu.

 

Ksiądz Adam: - W drodze uczę się doceniać to, co mam, bo to jest czas, kiedy funkcjonuje się inaczej niż zwykle. Zazwyczaj jest tak, że chcemy sobie życie upraszczać i uprzyjemniać, a na pielgrzymce świadomie działa się kontra wygodzie. Idziemy pieszo, śpimy w różnych miejscach. A w domu łóżko jest moje, wanna jest moja... Mimo to godzę się na niewygodę ze względu na jakąś intencję.

Ksiądz Tomasz: - Żeby głęboko przeżyć pielgrzymkę, trzeba mieć jakąś intencję. Znam wprawdzie osoby, które idą, bo w ten sposób mogą wyrwać się z domu, ale to nie ma wtedy większego sensu. Dla mnie te trzy dni w drodze, nawet jeżeli jestem zaangażowany w różne posługi, to czas specjalny dla Pana Boga, takie rekolekcje w drodze.


Więcej o sensie wychodzenia w drogę, swoich dotychczasowych doświadczeniach i wyzwaniu, które podjęli, mówią w wywiadzie „Zmiana warty” w najnowszym papierowym i elektronicznym wydaniu Gościa Gliwickiego na niedzielę 11 sierpnia.