Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Co w numerze? #5

W pierwszym lutowym numerze przedstawiamy nowego biskupa gliwickiego. Papież Franciszek mianował nim ks. Sławomira Odera z diecezji toruńskiej, postulatora procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II.

Biskup nominat mówi o swojej reakcji na tę wiadomość; o tym, czym dla niego jest Kościół i podejmowane właśnie zadanie. - Dzisiaj, u progu nowej rzeczywistości, staję naprawdę z pokorą, świadom etosu, który istnieje w diecezji gliwickiej, tradycji miejscowego Kościoła, ludzi, którzy znani są ze swojej wiary, pracowitości, ze swojego oddania ideałom, w które wierzą i którym służą - powiedział ks. Sławomir Oder.

Publikujemy również odezwę bp. Jana Kopca w związku z nominacją nowego biskupa diecezji gliwickiej oraz życiorys ks. Sławomira Odera.

Piszemy też o Domu Miłosierdzia "Sarepta" w Zabrzu, który działa praktycznie od początku wojny w Ukrainie. W tym czasie udało się w nim udzielić pomocy aż 250 uchodźcom.

W tym numerze "Gościa Gliwickiego" można przeczytać również o spotkaniu w Lisowicach poświęconym słudze Bożemu kl. Alfonsowi Mańce, przygotowywanej publikacji o śp. ks. prałacie Tadeuszu Frycu, międzydiecezjalnym spotkaniu osób konsekrowanych i obchodach 30-lecia Apostolstwa Modlitwy, które odbyło się w sanktuarium Matki Bożej Dobrej Drogi w Gliwicach.

I jak zwykle zapowiadamy diecezjalne i regionalne wydarzenia w najbliższym czasie.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" na 5 lutego jest już w sprzedaży w parafiach oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

W najnowszym "Gościu Niedzielnym" nr 5/2023
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy