Co w numerze? #3

- W dialogu małżeńskim nie chodzi zasadniczo o to, żeby drugą osobę przekonać do swojej racji, ale żeby spotkać się na rozmowie - mówi w wywiadzie mówi Katarzyna Kamińska-Jurkiewicz.

Opowiada o przygotowaniach do obchodów Światowego Dnia Małżeństwa, który odbędzie się w Gliwicach-Sośnicy, warsztatach komunikacji i planach diecezjalnego duszpasterstwa rodzin, które prowadzi razem z mężem. Stworzyli m.in. grę dla małżeństw przeżywających trudności w komunikacji. - Jest pomocą w prowadzeniu rozmowy, bo podpowiada, jakich można użyć słów i sformułowań, żeby ona była owocna - wyjaśnia K. Kamińska-Jurkiewicz.

W tym numerze "Gościa Gliwickiego" można znaleźć również relację z gali Międzyszkolnego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych w Gliwicach, podsumowanie Zabrzańskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek; piszemy o diecezjalnym etapie Olimpiady Teologii Katolickiej, który odbył się w Gliwicach, oraz o dawnych pamiątkach ślubu, przechowywanych w rodzinnych zbiorach.

Natomiast w głównym wydaniu "Gościa Niedzielnego" można przeczytać o Helenie Kmieć, zamordowanej 24 stycznia 2017 r. w Boliwii świeckiej misjonarce. Związanej z Gliwicami, gdzie ukończyła Politechnikę Śląską i działała w tutejszych duszpasterstwie akademickim. A także wywiad z ks. Pawłem Wróblem SDS, postulatorem jej procesu beatyfikacyjnego.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" na 22 stycznia jest już w sprzedaży w parafiach oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

W najnowszym "Gościu Niedzielnym" 3/2023
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..