Co w numerze? #2

- Dzięki duchowej uczciwości najpierw Josepha Ratzingera, a potem Benedykta XVI, fundamenty wiary w Kościele Świętym oparły się nawałnicom niewiary i relatywizmu - powiedział podczas modlitwy w katedrze bp Jan Kopiec o zmarłym w ostatnim dniu roku papieżu seniorze.

W drugim numerze styczniowym relacjonujemy wydarzenia, które na przełomie roku odbywały się w gliwickiej katedrze: 31 grudnia - metropolitalne i diecezjalne podziękowanie za posługę bp. Jana Kopca, 5 stycznia - Msza dziękczynna za życie Benedykta XVI w dniu jego pogrzebu i 6 stycznia - modlitwa w 30. rocznicę sakry biskupa gliwickiego.

Piszemy o odnowionej Sali Witrażowej w zabrzańskim Muzeum Górnictwa Węglowego, jednym z najcenniejszych publicznych zabytkowych wnętrz na Górnym Śląsku.

W tym numerze również relacja z Orszaku Trzech Króli w Gliwicach, o warsztatach o Bojkowie, które odbyły się podczas Europejskiego Spotkania Młodych w Rostocku oraz zapowiedź wystawy w gliwickim muzeum.

Jak zwykle zapowiadamy wydarzenia odbywające się w najbliższym czasie.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" na 15 stycznia jest już w sprzedaży w parafiach oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

W najnowszym "Gościu Niedzielnym" nr 2/2023
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..