Nowy numer 09/2024 Archiwum

Co w numerze? #42

Członkowie Fundacji "Młodzi na progu" od lat powtarzają, że chcą budować dla młodych ludzi dom w Kościele. Teraz widzą, że trzeba wyjść i spotkać ich tam, gdzie są, czyli poza Kościołem.

Przede wszystkim wysłuchać, zaakceptować, przyjąć, zacząć rozmawiać… Jednym z takich miejsc jest SPOtkalnia, którą otworzyli w zabrzańskiej szkole, gdzie po południu czekają na uczniów. - Chcemy wychodzić do młodych i towarzyszyć im w ich codzienności. Bo oni są na wielu progach różnych trudnych decyzji, kryzysów - mówi prezes fundacji Kateryna Bondarenko.

W tym numerze Gościa Gliwickiego również relacja z oficjalnego otwarcia i poświęcenia - działającego już od dwóch lat - Domu św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy.

W wydaniu na niedzielę 23 października piszemy również o Dniu Papieskim w katedrze, I Diecezjalnym Dniu Dziecka Utraconego, podziękowaniu za zakończenie remontu wieży gliwickiego kościoła Świętej Rodziny, planowanym Forum Rodziny w Bytomiu i uratowanych zabytkowych witrażach, które trafiły do kaplicy sióstr boromeuszek w Gliwicach.

Jak zwykle zapowiadamy wydarzenia na najbliższy czas.

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 23 października jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

W najnowszym "Gościu Niedzielnym" nr 42/2022
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy