Nowy numer 38/2023 Archiwum

Co w numerze? #3

W najnowszym numerze m. in. o tym, jak nie paść ofiarą oszustów, o wystawie w Starym Opactwie inspirowanej nauczeniem ks. Krzysztofa Grzywocza oraz relacje z festiwali kolędowych.

To wydanie "Gościa Gliwickiego" otwieramy relacją uroczystości rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego świątobliwej Eufemii (Ofki),która odbyła się w Raciborzu, w przeddzień 663. rocznicy jej śmierci.

Piszemy o wystawie prac Bożena Krawczyk w Pocysterskim Zespole Klasztorno-Pałacowym w Rudach - cyklu tkanin, które powstały z inspiracji nauczaniem ks. Krzysztofa Grzywocza. Każda opatrzona została fragmentem z jego tekstów. - Przede wszystkim zainspirowała mnie przytoczona przez niego etymologia słowa „spotkanie”, które kryje w sobie słowo „tkanie” - wspomina autorka.

Po pierwsze: przerwać połączenie - radzi asp. sztab. Adam Jachimczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach w wywiadzie na temat tego, jak nie paść ofiarą oszustów wyłudzających pieniądze.

Zapraszamy do obejrzenia pokaźnych rozmiarów żywej szopki w Świniowicach, miejscowości między Tworogiem a Wielowsią. To ostatnia okazje, można to zrobić jeszcze do 2 lutego.

Zamieszczamy też relacje z festiwalu kolęd w Będzinie, festiwalu "Śpiewajcie Panu z weselem" w Zabrzu i przeglądu inscenizacji bożonarodzeniowych w Gliwicach.

A w cyklu o sztuce sakralnej w diecezji piszemy o symbolice chrześcijańskiej w architekturze świątyń.

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 23 stycznia jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast