Nowy numer 39/2023 Archiwum

Co w numerze? #51

W świątecznym "Gościu Gliwickim" m. in. zapraszamy do obejrzenia żywej szopki bożonarodzeniowej w Lisowicach.

Od pięciu lat w lisowickiej parafii św. Jana Nepomucena w wigilijny poranek do zagrody obok kościoła wprowadzane są zwierzęta i zostają tam do 6 stycznia. Z inicjatywą stworzenia żywej szopki wyszedł Adam Poremba, który przygotowuje ją razem z żoną i bratem. Można w niej zobaczyć m. in. alpaki, osła, baranka i kozę.

Piszemy o sklepie charytatywnym otwartym w grudniu w CH „Forum” w Gliwicach, gdzie można kupić bardzo różne rzeczy - nowe, nieużywane, w większości przekazane przez darczyńców. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność Fundacji „Stacja 6”, wspierającej osoby w różnych trudnych sytuacjach życiowych.

W numerze na święta można przeczytać też m. in. o spotkaniu z autorami książki „Tajne Archiwum Watykańskie. Nieznane karty historii Kościoła”, którzy mówili w czasie spotkania o liście Edyty Stein do papieża Piusa XI w 1933 roku; piszemy o wizerunkach Adama i Ewy w kościołach diecezji gliwickiej oraz wystawie szopek w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 26 grudnia jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

W najnowszym "Gościu Niedzielnym" nr 51/2021
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast