Nowy numer 42/2021 Archiwum

Co w numerze? #40

Zapraszamy do lektury nowego numeru, w którym można przeczytać wywiad z ks. Antonim Zającem o fascynacji Edytą Stein i drodze do ustanowienia jej sanktuarium.

Najbardziej przejmujące jest to, że będąc ofiarą straszliwej nienawiści, odpowiedziała na to zło mocniejszą miłością chrześcijańską. Przyjęła śmierć męczeńską świadomie, wcześniej wszystkim przebaczając, od nazistów poczynając - mówi w wywiadzie ks. Antoni Zając, były proboszcz pierwszego na świecie kościoła św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, wcześniej błogosławionej, w Lublińcu.

W "Gościu Gliwickim" na niedzielę 10 października piszemy też o międzynarodowej konferencji naukowej „Dać świadectwo prawdzie (J 18,37)” która odbyła się w Gliwicach-Sośnicy w 80. rocznicę męczeńskiej śmierci ks. dr. Antoniego Korczoka.

W numerze można przeczytać też m.in. o pielgrzymce Caritas do Rud, 25. rocznicy ustanowienia św. Kamila patronem Zabrza, inauguracji roku akademickiego w katedrze, przetłumaczonej na polski i nagranej Litanii Zaufania, wystawie fotografii Teodora Segieta w Tarnowskich Górach i nowej pracowni mammograficznej w Bytomiu.

W cyklu o sztuce sakralnej: „Pani jaśniejsza od słońca”, czyli o figurach fatimskich w różnych kościołach diecezji gliwickiej

O czym jeszcze w najnowszym numerze?

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 10 października jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

W najnowszym "Gościu Niedzielnym" 40/2021
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama