Co w numerze? #29

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania, a w nim m.in. o doświadczeniu Kościoła na rekolekcjach "Jezus Żyje!" czy monachijskich śladach w Bytomiu i Zabrzu.

W najnowszym wydaniu "Gościa Gliwickiego" piszemy m.in. o kolejnej edycji rekolekcji "Jezus Żyje!" na Górze Świętej Anny, które po zeszłorocznych ograniczeniach dla 750 osób były powrotem do realiów sprzed pandemii, kiedy liczba uczestników przekraczała nawet tysiąc.

W wakacyjnym cyklu o św. Józefie w wizerunkach znanych twórców tym razem przyglądamy się postaci Antona Figla z wybitnego ośrodka kształcenia artystycznego w bawarskim Monachium, którego prace można podziwiać w Zabrzu i Bytomiu.

Zapraszamy też na wystawę przygotowaną przez Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim, która opowiada o trzech wielkich dynastiach. Co łączyło nakielskich Henckelów von Donnersmarcków, Piastów z Brzegu i śląskich Schaffgotschów? Odpowiedź znajdziecie na ekspozycji prezentowanej w ramach VIII edycji "Szlacheckiego weekendu".

Oprócz tego przegląd najważniejszych wydarzeń poprzedniego tygodnia, m.in. relacje z pogrzebu śp. ks. Kazimierza Włodzimierza Górala czy obchodach wspomnienia św. Kamila w Domu Pomocy Społecznej w Zabrzu, prowadzonym przez zakon kamilianów.

O czym jeszcze w najnowszym numerze?

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 25 lipca jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

W najnowszym Gościu Niedzielnym 29/2021
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..