Co w numerze? #25

W tym Gościu Gliwickim o pani Marii Dylus z Zabrza, która 23 czerwca skończyła 100 lat. Zachowała pogodę ducha i mężnie znosi ograniczenia wieku. Często powtarza: "Ja bym się miała przejmować? Czym?".

Numer otwieramy relacją z dnia wspólnoty Ruchu Światło Życie i rozesłania przed letnimi relokacjami.

- Otrzymujemy słowo, abyśmy nie bali się przeciwności, ale skoncentrowali nasze siły na tym, co najistotniejsze - mówił bp Andrzej Iwanecki o czytanym tego dnia fragmencie Ewangelii.

Piszemy o pani Marii Dylus z Zabrza oraz jej bogatym i pełnym życiu, w którym było miejsce na pracę nauczycielki fizyki i chemii, na wiele zadań podejmowanych w Kościele i w rodzinie oraz wspieranie innych. 

W Gliwicach odbyła się konferencja, podczas której prelegenci o tym, że Jan Paweł II nie powinien być dla Polaków tylko „sympatyczną zabawką”, jego nauczaniu wobec kryzysu tego świata i wygaszaniu spuścizny papieża.

Wspominamy też zmarłego w ostatnim czasie jezuitę, brata Józefa Bugajskiego, który przez prawie 30 lat pracował w Gliwicach

Piszemy też o seminarium „W kręgu pozytywnej zmiany” zorganizowanym w Bytomiu, kursie formatora i Festiwalu „Muzyka w Starym Opactwie”, którego koncerty odbywają się w Rudach.

W cyklu poświęconym sztuce sakralnej o patronach diecezji i odrestaurowanej mozaice Świętych Apostołów Piotra i Pawła, którą można podziwiać na elewacji gliwickiej katedry.

O czym jeszcze w najnowszym numerze?

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 27 czerwca jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

Gość Niedzielny 25/2021
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..