Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Co w numerze? #16

W najnowszym "Gościu Gliwickim": medal dla Krystyny Malickiej, o czym pisał w swoich listach ksiądz Jerzy Marszałkowicz, jak działają Kręgi Wsparcia dla osób niepełnosprawnych.

Ten numer otwieramy relacją z uroczystości w sanktuarium św. Ojca Pio w Warszawie, podczas której Krystyna Malicka odebrała odznaczenie „Benemerenti in Opere Evangelizationis” za 38-letnie zaangażowanie w animację misyjną.

Boronów pożegnał swojego proboszcza ks. Wernera Olejnika. Na kilka tygodni przed śmiercią napisał w liście do parafian: „Życie postawiło nas wszystkich wobec egzaminu wiary.(…) Idąc za naszym Zbawicielem nawet drogą krzyża, dojdziemy kiedyś do zmartwychwstania, a to przecież jest cel naszego życia i nasze powołanie”.

Piszemy też o książce, które jest zbiorem listów księdza Jerzego Marszałkowicza, nazywanego „bratem Albertem naszych czasów”.

W Bytomiu prowadzony jest projekt „Kręgi Wsparcia – Przyszłość Zaczyna się Dziś”. Chodzi w nim o stworzenie wokół osób z niepełnosprawnością intelektualną sieci przyjaznych ludzi, dzięki którym będą mogły funkcjonować jak najbardziej samodzielnie.

W numerze na niedzielę Dobrego Pasterza przypominamy obrazy i rzeźby nawiązujące do tego przedstawienia Chrystusa - w Bytomiu-Karbiu, Lubecku i Górkach Śląskich.

Jest też kilka zaproszeń: na konferencję „Modlitwa o uzdrowienie w historii, nauczaniu i modlitwie Kościoła”Śląską Pieszą Pielgrzymkę „Z buta po miłosierdzie” i Msze św. w intencji tegorocznych maturzystów.

O czym jeszcze w najnowszym numerze?

Nowy numer „Gościa Niedzielnego” na 25 kwietnia jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

Gość Niedzielny 16/2021
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy