Nowy numer 48/2023 Archiwum

Zmarł ks. Waldemar Glowka

W wieku 63 lat odszedł do Pana śp. ks. Waldemar Glowka, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Łagiewnikach Wielkich i wicedziekan dekanatu Lubliniec.

Ks. Waldemar Glowka urodził się 22 lutego 1958 roku w Bytomiu-Stolarzowicach, święcenia kapłańskie przyjął 22 czerwca 1985 roku w Opolu. Pełnił posługę wikarego w parafiach w Pietrowicach Wielkich, Dobrodzieniu, Krzyża Świętego w Bytomiu-Miechowicach, administratora i proboszcza parafii w Reczycach oraz administratora (od 2006 roku) i proboszcza parafii (od 2010 roku) w Łagiewnikach Wielkich.

– Widzę, że czasy bardzo się zmieniły. Obecny Kościół nie jest tym samym, w którym byłem wyświęcany na księdza. Nawet tutaj, gdy rozpocząłem posługę, do kościoła chodziło około 400 osób, obecnie jest ich o 100 mniej. Powody są różne: parafia, po części rolnicza, starzeje się, część osób odeszła już do wieczności. W szkole podstawowej mamy tylko 36 dzieci, a był nawet taki rok, że ochrzciłem tylko jedno dziecko – mówił dla „Gościa Gliwickiego” w 2019 roku przed uroczystością 50-lecia i poświęcenia kościoła w Łagiewnikach Wielkich, do której długo się przygotowywał.   

Program uroczystości pogrzebowych

w kościele św. Jana Chrzciciela w Łagiewnikach Wielkich

  • Eksportacja - środa 24 marca o 17.00
  • Pogrzeb - czwartek 25 marca o 11.00.

Pochówek odbędzie się na miejscowym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy