Co w numerze? #10

W najnowszym numerze Gościa Gliwickiego można przeczytać o pierwszym wyburzonym w diecezji kościele i nowym, który go zastąpił - oba pod opieką św. Józefa.

Przed uroczystością św. Józefa piszemy o kolejnym w diecezji kościele, któremu patronuje Opiekun Świętej Rodziny. Tym razem jest to świątynia w Bytomiu, na osiedlu w dzielnicy Stroszek.

Podajemy też informacje o wydarzeniach w kościołach jubileuszowych ustanowionych w diecezji na Rok Świętego Józefa.

W "Gościu Gliwickim" na IV niedzielę Wielkiego Postu można przeczytać też m. in.: o modlitwie za maturzystów, która odbyła się w Zabrzu, kończącym się remoncie nowej siedziby Domu Nadziei, finalistkach diecezjalnego etapu Olimpiady Teologii Katolickiej oraz sztucznej inteligencji wykorzystywanej w diagnozowaniu Covid-19.

W cyklu poświęconym sztuce sakralnej tym razem o motywie zaślubin Józefa z Maryją na przykładzie przedstawień tej sceny w kościele w Sierakowicach i na Rozbarku w Bytomiu.

O czym jeszcze w najnowszym numerze?

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 14 marca jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

Gość Niedzielny 10/2021
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..