Nowy numer 08/2024 Archiwum

"Potrzeba nawrócenia ciągle aktualna". List bp. Jana Kopca na Wielki Post 2021

"Jeżeli dotyka nas lęk przed wysiłkiem, prowadzącym do Boga, to pomocną jest zawsze nadzieja, jako żywa woda, pozwalająca nam kontynuować naszą podróż przez życie" - pisze w liście do diecezjan.

We wstępie listu bp Kopiec pisze, że "dobry Bóg po raz kolejny w naszym życiu okazuje swą dobroć i troskę o nas: daje nam okazję, byśmy nie zmarnowali zaproszenia do trwania w Nim przez mocną wiarę, żywą nadzieję i szczerą miłość".

Odwołując się do wielkopostnego orędzia papieża Franciszka, przekonuje, że "na każdym etapie naszego życia trzeba zaczynać od wzmocnienia swoich fundamentów, czyli wiary, wzywającej nas do przyjęcia Prawdy".

Wskazuje też na konieczność szczerego nawrócenia, "bowiem pozostawanie na poziomie nawet szlachetnych gestów, nigdy nie podniesie nas w górę na miarę naszych tęsknot".

"Wysiłek ciągłego nawracania się kształtuje naszą godność, bo jesteśmy warci tylu zabiegów samego Boga względem nas. Warto tego zaufania nie zmarnować. Wystarczy tylko o sobie myśleć z godnością, że każdy z nas zasługuje na otrząśnięcie z brudu, grzechu, przytłaczającej słabości" - czytamy w liście.

Biskup Kopiec zachęca też "do szczerego zaufania w siłę łaski, nawet pośród takich niełatwych doświadczeń, jakie w minionym roku zgotowała nam bolesna pandemia".

"Jak musieliśmy się otrząsnąć z naszych dotychczasowych przyzwyczajeń, jak może doceniliśmy postawę pokory, by nadal trwać już nie w postawie samolubstwa, ale zauważać wyciągniętą do nas pomocną dłoń lekarza, pielęgniarki, kapłana, naszych bliskich, sąsiada - wszystkich zatroskanych o nasze podstawowe potrzeby. Wykorzystajmy te znaki kierujące nas do bardziej okrzepłej dojrzałości, bo tylko w ten sposób zdołamy wykrzesać niezatarty sens dobrego postępowania w każdym czasie" - przekonuje.

Całość listu bp. Jana Kopca pt. "Potrzeba nawrócenia ciągle aktualna" publikujemy na kolejnej stronie >>>

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy