Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Zmarł Dariusz Przyłas, wieloletni prezes KSW w Polsce

Był twórcą szkoły katolickiej w Lublińcu. Po długim pobycie w szpitalu wrócił do domu, gdzie zmarł dziś nad ranem. Miał 52 lata.

Dariusz Przyłas urodził się 9 kwietnia 1968 roku w Mysłowicach. Ukończył Papieską Akademię Instytutu Teologicznego w Częstochowie. Był założycielem i dyrektorem Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu, wieloletnim prezesem Zarządu Głównego Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Polsce, doradcą metodycznym ds. katechezy w diecezji gliwickiej i wizytatorem rejonowym katechezy. Pełnił też posługę nadzwyczajnego szafarza Komunii św. w parafii św. Stanisława Kostki w Lublińcu. Osierocił żonę i piątkę dzieci.

Wiadomość o jego śmierci bardzo poruszyła wiele środowisk.

- Odszedł nie tylko mój dyrektor, ale przyjaciel i mój szkolny "tata”. To dzięki niemu jestem dzisiaj tu, gdzie jestem. To on mnie nauczył, jak być nauczycielem, jak być katechetą. Dzisiaj chciałbym mu bardzo podziękować za wszystko, za ciepły uśmiech, którego nigdy na jego twarzy nie brakowało, za wsparcie w każdym problemie, za to, że zawsze miał czas, żeby z każdym porozmawiać i zawsze każdego traktował z szacunkiem i zaangażowaniem. Bardzo dziękuję mu za wszystko - mówi Jan Maniura, katecheta. 

"Dyrektorze! Byłeś tym, który pocieszał i motywował nas, w chwilach zwątpienia! Kto pocieszy teraz nas? Smutek i żal" - napisała Beata Habryka-Kalamala na FB Lubliniec.info.

Już podczas jego choroby, 24 września br., w szkole wybuchł pożar. Cały czas trwa akcja pomocy w usuwaniu jego skutków.  

Uroczystości pogrzebowe śp. Dariusza Przyłasa odbędą się w sobotę 14 listopada. Msza żałobna zostanie odprawiona o 11.00. w górnym kościele św. Stanisława Kostki, u oblatów. Przewidziana jest transmisja online na kanale parafii. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na cmentarzu komunalnym w Lublińcu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy