Co w numerze? #41

W najnowszym numerze piszemy m.in. o pierwszym tygodniu po pożarze w szkole katolickiej w Lublińcu, "niepomnikowym" upamiętnieniu Jana Pawła II i stypendystach Dzieła Nowego Tysiąclecia.

W jednej chwili uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein KSW zostali postawieni w nowej i bardzo trudnej sytuacji. Pożar strawił większość budynku. Trzeba było uporządkować wszystko i jakoś zorganizować naukę. Po tygodniu uczniowie wrócili na lekcje, ale - jak podkreśla dyrekcja szkoły - nie udałoby się to bez ogromu pracy i wsparcia z różnych stron.

Piszemy też o peregrynacji kopii figury św. Michała Archanioła z groty objawień z góry Gargano we Włoszech, która odwiedziła parafię w Kokotku. 

Kiedy przed laty zastanawiano się, jak upamiętnić wizytę Jana Pawła II w Gliwicach, zapadła decyzja, by nie budować kolejnego pomnika, ale stworzyć coś, co będzie służyło ewangelizacji. Tak powstało Centrum Edukacyjne im. Jana Pawła II.

Piszemy też o stypendystach Dzieła Nowego Tysiąclecia, których w diecezji gliwickiej do tej pory uzbierało się ponad 200 - prawie połowa z nich korzystała z programu przez cały okres edukacji.

Co może nam pomoc w modlitwie, która bywa trudna w codzienności przeżywanej w biegu? Czasem wyciszeniu może służyć miejsce i sztuka sakralna. W tym numerze piszemy o ołtarzu Matki Bożej Różańcowej w Miasteczku Śląskim.

W najnowszym "Gościu" można przeczytać też m.in. o kompleksie zabrzańskich podziemi, który został pomnikiem historii, nowych propozycjach Stowarzyszenia Dziedzictwo ze Starych Tarnowic, koncercie poetycko-refleksyjnym w Gliwicach z okazji Dnia Papieskiego czy diecezjalnym finale 24. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

"Gość Gliwicki" na 11 października dostępny jest w wersji papierowej i elektronicznej (należy wybrać dodatek gliwicki).

GN 41/2020
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..