Nowy numer 24/2021 Archiwum

Co w numerze? #29

W najnowszym wydaniu przeczytasz m.in. o tłumach na arce, czyli o Festiwalu Życia, który tym razem nie odbył się w Kokotku, a także o losach trójki Rwandyjczyków, którym w ważnym celu udało się dostać do Polski tuż przed zamknięciem granic.

Wakacje w pełni, a możliwości podróżowania nie takie jak zwykle, więc w nowym numerze "Gościa Gliwickiego" polecamy warte uwagi rowerowe szlaki na Śląsku, a dokładnie "piękną Magdalenkę", czyli leśną kaplicę ocalałą z największego pożaru w Europie, a także ciekawe miejsca w okolicy.

Przybliżamy też losy trójki Rwandyjczyków, którym tuż przed zamknięciem granic udało się dotrzeć do Polski, by dzięki ludziom wielkiego serca pomóc chorej dziewczynce i uchronić ją od kalectwa. Goście z Czarnego Lądu niedawno odwiedzili Bytom i spotkali się z tamtejszą wspólnotą Ruchu Maitri. A o pracy w dziele Adopcji Serca w Rwandzie opowiada Modeste Habiyaremye.

W tym numerze nie mogło zabraknąć również podsumowania tegorocznego Festiwalu Życia, który przebiegał w znacznie innej formie od tej znanej z poprzednich lat. Czy organizatorzy byli przygotowani na taką ilość uczestników? Jak młodzież przeżywała spotkania w parafiach? I jak te doświadczenia mogą zaowocować w przyszłości? Sprawdzamy w tekście pt. "Tłumy na arce".

Poza tym przyglądamy się warsztatom ikonograficznym w Gliwicach oraz duchowości, jaka łączy się z tą formą sztuki i modlitwy. Relacjonujemy też najważniejsze wydarzenia z diecezji i regionu - wybory prezydenckie na Śląsku, zabrzańskie obchody uroczystości patrona miasta św. Kamila czy spektakularnie wyglądającą wymianę łodzi w tarnogórskiej sztolni.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" na 19 lipca jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

W najnowszym Gościu Niedzielnym nr 29/2020
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama