Nowy numer 39/2022 Archiwum

Co w numerze? #19

Wracamy po przerwie i od razu mamy dla was mnóstwo życiowych tematów - ślub w pandemii, maturzyści w zawieszeniu i kombinezon ochronny zamiast habitu... O czym jeszcze piszemy w najnowszym wydaniu?

Przez sześć tygodni, wskutek sytuacji spowodowanej pandemią, "Gość Niedzielny" ukazywał się bez dodatków diecezjalnych. Jeśli za nami tęskniliście - wracamy z powrotem! Od dzisiaj znów można czytać gliwicką edycję zarówno w tradycyjnej wersji papierowej, jak i w wydaniu elektronicznym.

Nowy numer rozpoczynamy od podsumowania tego, co wydarzyło się w ostatnim okresie w gliwickim Kościele, jak wyglądały Msze bez wiernych i jak diecezja włącza się w pomoc w walce z koronawirusem.

Chociaż na kolejnych stronach - podobnie jak obecnie w całej rzeczywistości - ciężko było uniknąć odniesień do pandemii, to wyszukaliśmy i proponujemy Czytelnikom same bliskie ludziom historie oraz rozmowy z ciekawymi osobami.

Jedną z nich bez wątpienia jest s. Urszula Wątroba, józefitka z Gliwic, która w pracy zamienia habit na kombinezon ochronny i jako pielęgniarka pomaga w szpitalu zakaźnym w Raciborzu, dokąd została skierowana na trzy miesiące. - Miałam po prostu taką możliwość, ale też czułam taką potrzebę, jako siostra zakonna i jako pielęgniarka, żeby wspomóc koleżanki, postawione przed faktem dokonanym, kiedy z dnia na dzień przeszły do szpitala zakaźnego - opowiada.

Po przesunięciu egzaminu dojrzałości z maja na czerwiec tegoroczni maturzyści zyskali więcej czasu na naukę, ale... czy w ogóle się z tego cieszą? W tekście pt. "Abiturienci w zawieszeniu" Kasia, Kuba i Paulina odpowiadają na pytania m.in. o to, jak wyglądał ich ostatni dzień w szkole, jak przygotowują się do matury w kwarantannie i jakie mają plany na przyszłość.

W bodaj jeszcze trudniejszej sytuacji zostali postawieni narzeczeni, którzy w tym roku zaplanowali ślub. O przygotowaniach tego sakramentu w czasie pandemii, odwołanym weselu oraz podejmowaniu trudnych i niejednoznacznych decyzji w obszernym wywiadzie opowiadają Julia Kalita i Dawid Wawrowski z Bytomia, którzy zdecydowali się w czerwcu powiedzieć sobie sakramentalne "tak".

Ponadto piszemy też o przesuniętym na październik ustanowieniu sanktuarium Matki Boskej Kochawińskiej w Gliwicach, ogniskach wirusa i pomocy w domach pomocy społecznej oraz podajemy najważniejsze informacje z diecezji i regionu.

Najnowszy numer "Gościa Niedzielnego" na 10 maja - wraz z wydaniami diecezjalnymi - jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wyborze dodatku gliwickiego).

Możesz czytać i wspierać "Gościa" bez wychodzenia z domu!

Gość Niedzielny 19/2020
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy