Nowy numer 22/2023 Archiwum

Śląski Bal Młodych przesunięty na 2021 rok

Jedno z największych religijnych wydarzeń dla młodzieży w regionie, zaplanowane na maj, nie odbędzie się w tym roku.

Śląski Bal Młodych miał odbyć się 23 maja w Arenie Gliwice. Nowoczesna hala już po raz drugi gościłaby setki młodych osób bawiących się w chrześcijańskim duchu. Pierwowzór, czyli Śląski Bal Panamski (wywodzący się ze "studniówek" przed i po ŚDM w Krakowie), odbył się w styczniu 2019 r. przy okazji Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Kontynuacja tego wydarzenia miała być corocznym świętem młodzieży z całego regionu i manifestem młodzieńczego entuzjazmu wypływającego z wiary.

Podobnie, jak praktycznie wszystkie tego typu imprezy, z powodu pandemii koronawirusa Śląski Bal Młodych nie odbędzie się, a przynajmniej nie w zaplanowanym wcześniej terminie. Wydarzenie zostało oficjalnie przesunięte na 10 kwietnia 2021 r. To sobota przed Niedzielą Miłosierdzia po przyszłorocznej Wielkanocy.

- Z wielką przykrością przenosimy ten termin, jednak ze względów bezpieczeństwa chcemy, żeby w tym czasie zadbać przede wszystkim o siebie i swoich najbliższych. W tych okolicznościach nie możemy zapewnić, że zabawa odbyłaby się, pod każdym względem, w bezpieczny sposób - komentuje ks. Marcin Paś, diecezjalny duszpasterz młodzieży i organizator balu.

Jak dodaje, szkoda jest tym większa, że bal jest świetnym narzędziem ewangelizacji:

Osoby, które zakupiły bilety na Śląski Bal Młodych, mogą odzyskać koszty wejściówki. Szczegółowe informacje pojawiły się na Facebooku. Jednak wszyscy chętni już teraz są zaproszeni do udziału w przyszłym roku:

Wszystkie informacje o Śląskim Balu Młodych znajdziesz na stronie wydarzenia.

Śląski Bal Młodych przesunięty na 2021 rok   Arena Gliwice - widok nocą. Szymon Zmarlicki /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast