Nowy numer 38/2023 Archiwum

15. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. "On daje nam siły, byśmy sprostali wszystkim wyzwaniom, które wiara przed nami stawia"

Bp Jan Kopiec przewodniczył Mszy św. w gliwickiej katedrze w rocznicę śmierci papieża.

We wprowadzeniu do Eucharystii bp Kopiec zauważył, że "15 lat już dzieli nas od momentu, kiedy głosu jego na tej ziemi nie słyszymy, ale on trwa, opiekuje się swoim Kościołem i daje nam siły, byśmy sprostali wszystkim wyzwaniom, które wiara przed nami stawia":

Bp Jan Kopiec - wprowadzenie.

Biskup Kopiec podkreślił w homilii, że "św. Janowi Pawłowi II wiele zawdzięcza świat cały, ale także i nasza ojczyzna, by nie oderwać się od posłannictwa Piotrowego, skierowanego aż po krańce ziemi, od korzeni, z których się wyrosło".

- Bierzemy bardzo świadomie do rąk na nowo to wielkie dziedzictwo, dzięki któremu czujemy się silniejsi i jeszcze bardziej skierowani ku dzieleniu się wszelkim dobrem, jak on nas uczył cierpliwie za swego posługiwania - mówił biskup.

Bp Jan Kopiec - kazanie.

Na zakończenie przypomniano apel kard. Stefana Dziwisza, by w godzinie śmierci papieża zjednoczyć się na modlitwie o ustanie pandemii koronawirusa. W tej samej intencji kapłani odmówili Akt zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu przez orędownictwo św. Jana Pawła II.

15. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. "On daje nam siły, byśmy sprostali wszystkim wyzwaniom, które wiara przed nami stawia"   Eucharystia w gliwickiej katedrze. Szymon Zmarlicki /Foto Gość

Zobacz również:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast