Nowy numer 22/2023 Archiwum

Papież był u nas w 1999 roku

W czwartek 2 kwietnia o 21.37 zapalą się świece w oknach, a wcześniej na Jasnej Górze sprawowana będzie transmitowana na żywo Msza w intencjach Ośrodka Rehabilitacyjnego w Rusinowicach.

"Jutro (2 kwietnia) 15. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Przez ten cały czas spotykaliśmy się pod Krzyżem na wspólnej modlitwie. Jutro także zapraszamy Was do wspólnej modlitwy w domach. A o 21.37 zapalmy świece w naszych oknach" – zachęca na swoim FB parafia św. Wojciecha w Zabrzu.

To nawiązanie do apelu kard. Stanisława Dziwisza, sekretarza Jana Pawła II, który zaproponował, by wspólnie, za wstawiennictwem świętego Papieża, wołać do miłosiernego Boga i błagać Go, by ustała pandemia koronawirusa.

Papież był u nas w 1999 roku   Ołtarz papieski na gliwickim lotnisku w 1999 roku. HENRYK PRZONDZIONO /Foto Gość

Zabrzańska parafia św. Wojciecha ma u siebie tzw. krzyż papieski, przetransportowany z gliwickiego lotniska, gdzie w 1999 roku odbyło się spotkanie z Janem Pawłem II. Został on ustawiony tuż obok kościoła.

Papież był u nas w 1999 roku   Modlitwa w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Klaudia Cwołek /Foto Gość

Ramiona, które okalały ołtarz na lotnisku, znalazły natomiast swoje miejsce w Ośrodku Rehabilitacyjnym w Rusinowicach, tworząc scenę dla różnych spotkań w plenerze. Ośrodek dziś też przeżywa swój bardzo trudny czas - wszystkie przyjęcia pacjentów zostały wstrzymane.

2 kwietnia na Jasnej Górze o 14.30 ks. Kazimierz Tomasiak, dyrektor placówki, i o. Karol Oset, paulin, sprawować będą Mszę w intencjach ośrodka. Transmisja TUTAJ.

Papież był u nas w 1999 roku   Konstrukcja ramion z gliwickiego ołtarza papieskiego, niedługo po przejściu tornada w Rusinowicach w sierpniu 2008 roku. Klaudia Cwołek /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast