Modlitwa online na cały dzień

Ks. Marcin Paś wraz z duszpasterstwem młodzieży i internautami codziennie rano organizują modlitwę i medytację Słowem Bożym na Facebooku i Instagramie.

W ostatnich dniach i tygodniach pandemia koronawirusa wywarła znaczący wpływ na większość dziedzin naszego życia, również na sferę religijną. Choć ograniczenia są konieczne, po odwołaniu wszystkich Mszy z udziałem ludu wierni z diecezji gliwickiej odczuli je szczególnie mocno.

Na szczęście w internecie momentalnie zaczęło powstawać mnóstwo inicjatyw, które mają pomóc w przeżywaniu relacji z Bogiem w czasie izolacji. W wielu przypadkach z powodzeniem, lecz nie bez trudu, w nowej, nieznanej sytuacji odnaleźli się duszpasterze.

Oprócz transmisji Mszy w telewizji i internecie czy nowej ramówce radia, pojawiły się też np. takie propozycje, jak codzienne rozważanie Ewangelii, a nawet parafialne "koronaserwisy" w Bytomiu i Gliwicach.

Z nieco innym pomysłem wyszedł diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Marcin Paś, który - przy wsparciu młodych z DDM Gliwice - "Pełni Życia" oraz samych internautów - codziennie rano o 10.00 organizuje modlitwy i medytacje biblijne transmitowane na żywo na Facebooku i Instagramie.

 

- Ponieważ byliśmy zmuszeni do odwołania wielu spraw duszpasterskich, które robiliśmy dla młodzieży, zastanawiałem się, jak w dobie tej zarazy mogę mieć wpływ na rzeczywistość i pomóc innym. Tak powstał pomysł, żeby codziennie rano zaczynać dzień właśnie wspólną modlitwą - tłumaczy ks. Paś.

Jak wyjaśnia, projekt dynamicznie ewoluuje, bowiem oprócz samej modlitwy, w kolejnych dniach wprowadził medytację biblijną w duchu lectio divina. - Wobec braku możliwości fizycznego przyjmowania Komunii Świętej, głębokie i osobiste przeżywanie Słowa Bożego dla wielu ludzi może być dużą pomocą - przekonuje duszpasterz.

Ostatnio podczas streamu pojawiają się też rozmowy duchowe, a w przyszłości ks. Paś być może będzie łączył się też z innymi księżmi. Kapłani chętni do współpracy mogą pisać na: pelnizycia.biuro@gmail.com. Tam też każdy może nadsyłać intencje polecane w modlitwie.

Ważnym elementem modlitwy jest jej interaktywny charakter - uczestnicy mogą na żywo reagować, komentować, a nawet sami dołączyć do transmisji. W ciągu całego dnia nagranie dociera do około tysiąca internautów. Projekt wspiera też wspólnota GROM, czyli Grupa Razem Ogarniająca Modlitwą.

Aby wziąć udział w porannej modlitwie, zajrzyj na Facebooka lub Instagrama.

Modlitwa online na cały dzień   Modlitwa o ustanie pandemii. Facebook
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..