Transmisje, serwisy, wspólna modlitwa

Parafie szukają sposobu, jak w tych dniach być w kontakcie z wiernymi. Jak pomóc im w przeżywaniu niełatwego czasu.

Księża z parafii Świętej Trójcy w Bytomiu uruchomili dla nich specjalny serwis z trzema działami: informacje, transmisje i modlitwa. Umieścili tam najważniejsze wiadomości związane w sytuacją epidemii - z parafii, diecezji i Kościoła w Polsce. Są też transmisje codziennej Mszy św. o 18.30 i modlitwy różańcowej o 20.30 (linki do transmisji: www.trojca.net i na FB).

- Takich transmisji jest wiele i bardzo dobrze, jednak ta z naszego kościoła jest dla naszych parafian bardzo ważna. Osoby, które pozostają w domach mają możliwość zobaczyć swój kościół. To jest też nasz komunikat do nich: „jesteśmy z wami, modlimy się razem, trwamy razem” - mówi ks. Michał Chmiel, który od strony technicznej zajmuje się serwisem. - Internet jest środkiem do spotkania. Nasza posługa jest dla wiernych i jako księża czujemy się ogołoceni, bo dzisiaj nie ma ich w ławkach, a oni odczuwają w związku z tym smutek i ból. Kiedy ta sytuacja się unormuje, to może zaowocuje to tym, że będziemy sobie to bardziej cenić - dodaje.

W serwisie znajdują się również propozycje rekolekcji, rozważań czytań liturgicznych z danego dnia, modlitw, pieśni (również w formie audio).

Wiele parafii szuka takich niezwyczajnych środków duszpasterskich. Innych form spotkania, możliwych w obecnej sytuacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..