Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Co w numerze? #10

Najnowszy numer na II niedzielę Wielkiego Postu jest już dostępny w sprzedaży tradycyjnej i e-wydaniu.

Numer otwiera relacja ze skupienia dla księży z konferencją Aleksandra Bańki, świeckiego lidera, filozofa i politologa, który po spotkaniu na FB napisał: „To było prawdziwe wyzwanie - mówić do tak licznego grona kapłanów. Ale także wielki przywilej i radość”.

„Miała dar prostego wyjaśniania trudnych spraw” to wspomnienie Ewy Szeligi, zmarłej niedawno nauczycielki religii, autorki bloga „Ewa kontra rak”, która odeszła po ciężkiej chorobie.

Zainteresowanym duszpasterstwem młodzieży polecamy artykuł „Ich dom w Kościele”, który wyjaśnia ideę programu „Młodzi na progu” i zapowiada konferencję, która odbędzie się w maju w Centrum Kultury „Zamek w Toszku”.

Również w Toszku działa „Muzeum w starej szkole”, które jest laureatem konkursu, ogłoszonego przez Muzeum Śląskie w Katowicach. O jego idei i pasjonatach historii lokalnej można przeczytać w tekście „Warto poznawać małą ojczyznę”.

W najnowszym numerze zamieściliśmy także relacje z różnych wydarzeń i zapowiedzi tego, co przed nami.  

"Gość Gliwicki" na 8 marca jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy