Co w numerze? #9

Kolejne propozycje duszpasterskie na Wielki Post, pierwsza w tym roku "Kawiarenka zdrowia" i wspomnienie śp. Łucji Pnioczyńskiej. O czym jeszcze piszemy w najnowszym "Gościu Gliwickim"?

Pierwszy marcowy numer "Gościa Gliwickiego" otwieramy relacją z obchodów 100. rocznicy powołania Wojciecha Korfantego na komisarza Polskiego Komisariatu Plebiscytowego w Bytomiu.

Na kolejnych stronach wspominamy zmarłą 13 lutego Łucję Pnioczyńską, której Kościół na Śląsku i w Polsce zawdzięcza przeszczepienie z Niemiec Instytutu Świeckiego Pań Szensztatu oraz powstanie w Zabrzu-Rokitnicy sanktuarium Matki Jedności - wiernej kopii kapliczki Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w niemieckim Schönstatt, który jest kolebką Ruchu Szensztackiego.

Przyglądamy się także niedawnej wizycie na Śląsku premiera Mateusza Morawieckiego, który w Katowicach podpisał umowę ws. Panteonu Górnośląskiego, a wcześniej odwiedził gliwicką firmę Marco, gdzie spotkał się z pracownikami i poznawał zakład.

Przedstawiamy również kolejne propozycje duszpasterskie na Wielki Post - tym razem u jezuitów w Gliwicach - oraz relacjonujemy pierwsze w tym roku spotkanie w ramach cyklu "Kawiarenka zdrowia", którego tematem były zagadnienia nowotworowe.

Ponadto w numerze publikujemy m.in. informację o zmianach w biletach komunikacji miejskiej, jakie od 1 marca wprowadza Zarząd Transportu Metropolitalnego, wzmiankę o badaniach na Ukrainie dotyczących popularyzacji turystyki postindustrialnej, w których biorą udział naukowcy z Politechniki Śląskiej, oraz zapowiedź warsztatów muzyki liturgicznej, jakie odbędą się przed Niedzielą Palmową w Gliwicach.

Najnowszy numer "Gościa Gliwickiego" na 1 marca jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..