Nowy numer 50/2019 Archiwum

Roraty u Matki Dobrej Drogi

Dziś po raz pierwszy Roraty odbyły się w dolnej części kościoła, który w maju oficjalnie zostanie ustanowiony diecezjalnym sanktuarium.

Poranne Roraty w kościele Matki Bożej Kochawińskiej u jezuitów w Gliwicach odprawiane będą do 21 grudnia od poniedziałku do soboty o 6.30. Niezależnie od nich, w parafii odbywają się jeszcze drugie Roraty z nauką dla dzieci, od poniedziałku do piątku o 18.00.

Roraty u Matki Dobrej Drogi   Roraty rozpoczynają się w blasku świec. Klaudia Cwołek /Foto Gość

Gliwiccy jezuici na tegoroczny Adwent przygotowali także dni skupienia i cykl konferencji. 7 grudnia (od 9.00 do 15.00) gościem skupienia dla kobiet będzie s. Bogna Młynarz, autorka bloga "Dusza Jezusa". 14 grudnia na spotkanie mężczyzn (od 9.00 do 15.00) przyjedzie Andrzej Sobczyk ze Stowarzyszenia Rafael, producent i dystrybutor filmów religijnych, właściciel grupy handlowej Gloria24.

8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP o 19.00 odbędzie się uwielbienie.  

Ponadto we wszystkie soboty Adwentu po południu planowane są konferencje. A przez cały rok po wieczornej Mszy od poniedziałku do piątku do 20.00 jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi.

Roraty u Matki Dobrej Drogi   O. Robert Więcek, proboszcz parafii. W tle ikona Matki Bożej Kochawińskiej. Klaudia Cwołek /Foto Gość

Parafia Matki Bożej Kochawińskiej w Gliwicach w przyszłym roku będzie obchodzić swoje 25-lecie, a w maju podczas odpustu kościół zostanie oficjalnie ogłoszony diecezjalnym sanktuarium maryjnym. Oddanie do użytku dolnej części świątyni to jeden z ważniejszych elementów materialnych przygotowań do jubileuszu. Największym przedsięwzięciem będzie natomiast nowy ołtarz w prezbiterium, który zastąpi dotychczasową oprawę obrazu Matki Boskiej Kochawińskiej, patronki kościoła i parafii, która nazywana jest też Matką Dobrej Drogi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama