Nowy numer 49/2020 Archiwum

Ogarniamy tydzień

Zabrzańskie hospicjum obchodzi 25-lecie działalności, Piotr Wołochowicz spotka się z rodzicami i nauczycielami, a w niedzielę inauguracja Metropolitalnego Święta Rodziny.

Jutro w Tarnowskich Górach rozpoczyna się seminarium "W mocy Bożego Ducha", prowadzone przez wspólnoty i grupy parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W sobotę 18 maja grupy Dzieci Maryi z całej diecezji spotkają się w Rudach.

Również 18 maja w Gliwicach odbędzie się spotkanie z dr. Piotrem Wołochowiczem. O tym, jak skutecznie przekazywać wiarę dzieciom, będzie rozmawiał z rodzicami, katechetami i nauczycielami.

W zabrzańskim w kościele św. Kamila - Msza św. i koncert w 25. rocznicę utworzenia Hospicjum im. Matki Teresy. Natomiast wieczorem w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu inauguracja Metropolitalnego Święta Rodziny i koncert zespołu Sound’n’Grace.

A w niedzielę rano wyrusza pierwsza piesza pielgrzymka z Gliwic do Rud - od Matki Bożej Kochawińskiej do Matki Bożej Pokornej.

Po południu w kościele św. Marcina w Starych Tarnowicach odbędzie się spotkanie ze Ślązaczką Roku - gośćmi Edyty Kowalskiej będą abp Damian Zimoń i senator RP Maria Pańczyk-Poździej.

Natomiast w Gliwicach będzie można zobaczyć najnowszy spektakl Teatru A „Poranek”. Premiera odbędzie się w zabytkowym kościele św. Jerzego w Ostropie.

A dla tych, którzy chcą niedzielę spędzić aktywnie, kolejna edycja imprezy biegowej w Bytomiu-Miechowicach. To też okazja, żeby pomóc w leczeniu i rehabilitacji Kamila Lisieckiego.

Szczegóły wydarzeń tego tygodnia na naszej stronie gliwice.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama