Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wkrótce startuje Metropolitalne Święto Rodziny

W sobotę inauguracja Metropolitalnego Święta Rodziny - związane z nim wydarzenia potrwają do połowy czerwca.

„Rodzina - wspólnota pokoju” - to hasło kolejnej, 12. edycji Metropolitalnego Święta Rodziny, które zainaugurowane zostanie 18 maja w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, tym razem koncertem zespołu Sound’n’Grace. Natomiast w niedzielę o 12.30 w gliwickiej katedrze bp Jan Kopiec odprawi Mszę św. w intencji rodzin.

W programie wiele różnorodnych propozycji dla rodzin. 25 maja w parku Poległych Bohaterów w Zabrzu impreza plenerowa „Majowe Granie”, a 30 maja w Bytomiu - Rodzinny Plenerowy Festyn Środowiskowy.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu zaprasza na warsztaty dla rodzin. W sobotę 25 maja "Rodzinna rabatka", czyli jak z prostych przedmiotów stworzyć kwiatową kompozycję, a w niedzielę rodzinne warsztaty przyrodnicze

W programie MŚR 28 maja w Gliwicach spotkanie z Damianem Dekowskim - najpierw dla młodzieży (nieplanowana ciąża - co trzeba wiedzieć, wchodząc w dorosłość, jak podejmować kluczowe decyzje życiowe), a następnie dla rodziców, katechetów, nauczycieli (nieplanowana ciąża - jak rozmawiać z nastolatkami).

Spotkanie z Szymonem Hołownią odbędzie się 29 maja w domu katechetycznym parafii św. Anny w Zabrzu.

Jest też wiele imprez sportowych, m.in. Sośnicowicki Bieg Charytatywny, Bieg Uliczny im. ks. Konstantego Damrota, rajdy rowerowe w Zabrzu i Sośnicowicach.

Szczegółowy program Metropolitalnego Święta Rodziny znajduje się tu: Program MŚR

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama