Nowy numer 09/2020 Archiwum

Ogarniamy tydzień

W rozpoczętej oktawie Wielkanocy czekają nas kolejne radosne i niecodzienne wydarzenia.

Najważniejszym z nich będzie w przyszłą niedzielę długo przygotowywana konsekracja kościoła Miłosierdzia Bożego na osiedlu Obrońców Pokoju w Gliwicach.

Dzień wcześniej odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do grobu św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, ogólnopolska konferencja i Dzień Jedności SNE w Zabrzu oraz uroczystość tzw. wybudzenia organów w kościele św. Barbary w Bytomiu.

Dni otwarte organizują Diecezjalna Szkoła Muzyczna II st. i Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach (w piątek) i Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu (w sobotę).

Z powodu strajku nauczycieli nie odbędzie się natomiast zapowiadana wcześniej Gala XVII Rejonowego Przeglądu Inscenizacji Wielkanocnych w Gliwicach.

W piątek przy siedzibie Caritas w Gliwicach rozpocznie się kolejna seria zbiórki makulatury na cele charytatywne. A 28 kwietnia upływa termin zapisów na IV Śląską Pieszą Pielgrzymkę do Krakowa-Łagiewnik "Z buta po Miłosierdzie".

Szczegóły tych i innych wydarzeń na naszej stronie gliwice.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama