GN 08/2020 Archiwum

Ogarniamy tydzień

Na początku tygodnia mamy uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest zarazem Dniem Świętości Życia i 27. rocznicą powstania diecezji gliwickiej.

Trwa nadal czas wielkopostnych rekolekcji i dni skupienia. W tym tygodniu będą je przeżywać m.in. szafarze Komunii św., róże różańcowe, młodzież i muzycy kościelni. 

U jezuitów w Gliwicach odbędzie się ciekawa sesja poświęcona tajemnicy choroby. O. Janusz Cechowy SJ będzie mówił o swojej walce z nowotworem, a Anna Chwalba, onkolog, o posłudze chorym. Kolejna Kawiarenka dla Rodziców tym razem poświęcona będzie pomocy dziecku w nauce.

W Bytomiu odbędzie się rozstrzygnięcie 30. już edycji konkursu i otwarcie wystawy Górnośląskie Kroszonki , a w katedrze gliwickiej koncert wielkopostny dedykowany Janowi Pawłowi II. 

Uczniowie szkół średnich i absolwenci mogą nadal zgłaszać się na rekolekcje powołaniowe, które w ostatni weekend marca odbędą się w seminarium w Opolu. Natomiast dla ojców w pierwszą sobotę kwietnia odbędzie się Forum Tato.net

Przyjmowane są także zgłoszenia na konkursy piosenki religijnej i przegląd inscenizacji wielkanocnych.

Szczegóły tych i innych wydarzeń na gliwice.gosc.pl w Zaproszeniach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama