Nowy numer 17/2024 Archiwum

W tym tygodniu… (3-9.12.2018)

Na całego rozpoczynają się wydarzenia związane z Adwentem: skupienia, Roraty, ale nie tylko… 4 grudnia to dzień tradycyjnej Barbórki, a do niektórych pewnie przyjdzie św. Mikołaj.

Msze z okazji uroczystości św. Barbary, patronki górników, sprawowane będą 4 grudnia w wielu kościołach. W tym dniu bp Jan Kopiec będzie przewodniczył Eucharystii o 10.00 w kościele Świętej Rodziny w Bytomiu-Bobrku, bp Andrzej Iwanecki - o 9.00 w kościele Świętego Krzyża w Zabrzu, a bp Jan Wieczorek - o 10.30 w kościele NMP Wspomożenia Wiernych w Gliwicach-Sośnicy.    

W sobotę 8 grudnia w katedrze będzie miało miejsce ustanowienie nowych Szafarzy Komunii Świętej, połączone z dniem skupienia.

Również 8 grudnia, u jezuitów w Gliwicach, odbędzie się dzień skupienia dla kobiet, Godzina Łaski, a wieczorem można wysłuchać drugiej z czterech konferencji o Kościele. Ojciec Stanisław Jopek SJ podejmie niełatwy temat: "Czy z powodu grzechów ludzi Kościoła jest on jeszcze święty?". (Więcej o adwentowych propozycjach jezuitów TUTAJ.)

W tym tygodniu także warsztaty dla małżeństw, skupienie wdów i wdowców, czuwanie w sanktuarium w Lubecku, a w seminarium w Opolu bp Andrzej Iwanecki udzieli posługi lektoratu i akolitatu.

Młodzież ma ostatnia szansę na decyzję o udziale w Rekolekcjach Ponad Murami, które odbędą się w weekend od 7 do 9 grudnia w Kokotku.

A przedszkolaki i uczniowie, którzy chcą wziąć udział w konkursie rękodzieła „W żłóbku na sianie”, powinni już kończyć swoje prace, które będą przyjmowane 7 grudnia w parafii św. Anny w Zabrzu. Informacje na stronie OPP3 Zabrze

Szczegóły w dziale Zaproszenia na gliwice.gosc.pl, po prawej stronie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy