Adwentowe propozycje

U jezuitów w Gliwicach odbędą się m.in. dni skupienia, konferencje o Kościele i podwójne Roraty.

– Idea jest bardzo prosta: Pan Jezus przychodzi do wszystkich sytuacji naszego życia – mówi o. Robert Więcek SJ, proboszcz parafii Matki Boskiej Kochawińskiej.

– W Adwencie proponujemy konferencje o Kościele, bo warto o nim mówić, gdy w ostatnim czasie doświadcza różnych trudnych problemów. Dni skupienia są po to, żeby się zatrzymać. Przygotowując program, sięgnąłem do sprawdzonej już u nas metody oddzielnego dnia skupienia dla kobiet i mężczyzn. Dobrze się składa, że skupienie dla kobiet przypada w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i to Ona będzie najważniejszą osobą prowadzącą ten dzień. Gościem skupienia dla mężczyzn będzie Bertrandt Bisch, Francuz, który od kilkunastu lat mieszka w Polsce, ma żonę Polkę i jest ojcem czterech córek. To przedsiębiorca, lider Wspólnoty Mężczyzn w Modlitwie „Nikodem” oraz działacz pro-life, organizator Marszów Życia – zapowiada proboszcz.

Adwentowe Roraty odbywać się będą w kościele Matki Boskiej Kochawińskiej na osiedlu Kopernika rano o 6.30 (od poniedziałku do soboty) i wieczorem o 18.00 dla dzieci (od poniedziałku do piątku).

  • Skupienie dla kobiet – z Niepokalaną

8 grudnia, od 9.00 do 15.00, Centrum Theotokos i kościół. Temat: Reguła życia – reguły codzienności

Program: 9.00 – Wprowadzenie, 9.15 – konferencja „Reguła życia… porządek, modlitwa, praca, asceza, stałość, wspólnota, gościnność, równowaga” (głosi o. Robert Więcek SJ), 11.00 – Eucharystia w kościele, 12.00 – Godzina łaski, 13.30 – konferencja (głosi o. Robert Więcek SJ).

Możliwość spowiedzi w kościele od 11.00 do 13.00.

13.30 konferencja (głosi o. Robert Więcek SJ).

  • Skupienie dla mężczyzn

15 grudnia, od 9.00 do 15.00, Centrum Theotokos. Temat: O męskich priorytetach i sposobach ochrony rodziny. Prowadzi Bertrandt Bisch.

Program: 9.00 – Msza w Wieczerniku, kaplicy centrum, 9.45 – przerwa na kawę z kanapkami i ciastem, 10.00 – konferencja: Wyzwania codzienności – rzecz o męskich priorytetach, 11.30 – przerwa na kawę i rozmowy, 12.00 – Na pierwszej linii frontu – o sposobach ochrony rodziny przed medialnymi zagrożeniami, 13.30 – adoracja i spowiedź.

  • Spotkanie z Kościołem

Konferencje o. Stanisława Jopka SJ, w soboty o 19.00, w auli Matki Boskiej Kochawińskiej. Tematy:

  • 1 grudnia – Jak w dobie pluralizmu i ekumenizmu rozumieć, że Kościół jest jeden? 1 grudnia
  • 8 grudnia – Czy z powodu grzechów ludzi Kościoła, Kościół jest jeszcze święty? 8 grudnia
  • 15 grudnia – Katolicki czy powszechny – czy to jeszcze możliwe?
  • 22 grudnia – Apostolski – co to oznacza? 22 grudnia
     
  • Ponadto:

W niedzielę 2 grudnia o 19.00 – uwielbienie

Tak jak przez cały rok adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku po Mszy o 18.00, do 20.00; spowiedź

Medytacje biblijne w każdy czwartek po Mszy wieczornej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..