Nowy numer 20/2022 Archiwum

Nieprawdopodobny rekord

Takiej kwoty jeszcze nie było. Podczas listopadowej zbiórki na hospicjum w Gliwicach zebrano ponad 223,5 tys. zł!

Każda złotówka zbliża nas do upragnionego celu, jakim jest rozbudowa Hospicjum w Gliwicach. Jesteście wielcy, jesteście fantastyczni. Ogromnie cieszymy się, że sprawa rozbudowy Hospicjum jest Wam tak bliska!" – czytamy na stronie placówki. Hospicjum dziękuje wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas i aktywnie włączyli się w kwestę, osobom, które pomagały liczyć każdy grosz, koordynatorom, kierowcom, pracownikom, mediom i parafiom, które informowały o zbiórce. "Dziękujemy każdej osobie, która dołożyła swoją cegiełkę, niezależnie czy była to cegiełka finansowa czy w postaci pracy. Razem damy radę dokończyć tę ogromną inwestycję" – zapewnia przedstawiciel hospicjum.

W zbiórkę, która trwała od 1 do 4 listopada, zaangażowało się prawie tysiąc wolontariuszy. Kwestowali w Gliwicach (cmentarze: Centralny, Lipowy, Ligota Zabrska, św. Antoniego, św. Wojciecha, Brzezinka, Ostropa, Łabędy, Sośnica) oraz w Knurowie i Sośnicowicach.

Oficjalna rozbudowa Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach rozpoczęła się we wrześniu, choć przygotowania rozpoczęły się o wiele wcześniej. Można o tym przeczytać TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama