Nowy numer 14/2020 Archiwum

Pieśń o Ojczyźnie

Zespół "Śląsk" w piątek 26 października wystąpi w gliwickiej katedrze. Koncert będzie transmitować TV Imperium.

Pod hasłem „Podróż do wolności” chór i orkiestra zespołu koncertują od września z repertuarem najpiękniejszych utworów patriotycznych, zebranych w programie „Pieśń o Ojczyźnie”, oraz wybranych dzieł sakralnych i ludowych.

Część z nich znajduje się na płycie, o której pisaliśmy wcześniej TUTAJ.

Na koncert w katedrze zapraszają biskup gliwicki Jan Kopiec i marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa. Rozpoczęcie 26 października o 19.00. Transmisję na żywo można oglądać w TV Imperium.

Projekt „Podróż do wolności” to cykl koncertów odbywających się w ramach celebrowania na Śląsku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pierwsze koncerty odbyły się we wrześniu w Goleszowie, Rudzie Śląskiej i Siemianowicach Śląskich. W październiku koncerty pod hasłem "Podróż do wolności" odbyły się już w Jaworznie, Dąbrowie Górniczej i Częstochowie. Po koncercie gliwickim zespół zaprasza w sobotę 27 października o godz. 19.00 do kościoła św. Jana Sarkandra w Bełku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama