GN 41/2019 Archiwum

Pieśń o Ojczyźnie

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" przygotował płytę na 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Promujący ją koncert odbędzie się 27 lutego w Koszęcinie.

Prapremiera koncertu promującego płytę pt. "Pieśń o Ojczyźnie - Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” na 100-lecie Odzyskania Niepodległości” odbędzie się 21 lutego w siedzibie Polskiego Radia Katowice. Soliści, chór i orkiestra zespołu „Śląsk” wykonają najbardziej znane i najpiękniejsze pieśni patriotyczne, które towarzyszą uroczystościom państwowym, wojskowym oraz rocznicom najważniejszych wydarzeń historycznych. Są to m.in. polskie pieśni hymniczne, wojenne, żołnierskie i partyzanckie. Utwory opracowane zostały specjalnie na potrzeby składu artystycznego zespołu.

Płytę otwiera „Mazurek Dąbrowskiego”. Dalej usłyszymy m.in. pieśń reprezentacyjną Wojska Polskiego „My, Pierwsza Brygada” w wyjątkowym opracowaniu Stanisława Hadyny, „Hymn Armii Hallera” czy „Hymn Armii Krajowej”, opracowane na chór i orkiestrę zespołu „Śląsk” przez Krzysztofa Dziewięckiego.

Kolekcja zawiera także popularne piosenki: „Ułan i dziewczyna”, „Bywaj dziewczę zdrowe”, „Pieśń o Ojczyźnie”, „Czerwone maki na Monte Cassino” czy „Rozszumiały się wierzby płaczące”. Wśród pieśni patriotycznych znalazły się także popularne utwory z okresu Powstania Warszawskiego. Na płycie znajdziemy ponadto pieśni towarzyszące powstańczym zrywom na Śląsku, takie jak „Idą Powstańcy” czy „Rota Śląska”. Płytę zamyka podniosłe „Boże coś Polskę”.

Koncerty promujące płytę odbędą się z okazji 76. rocznicy powstania Armii Krajowej (przypadającej 14 lutego) oraz obchodzonego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”: w siedzibie zespołu „Śląsk” w Koszęcinie (27 lutego o 17.00 – koncert otwarty, liczba miejsc ograniczona) oraz w Warszawie (28 lutego – koncert zamknięty).

Płyta "Pieśń o Ojczyźnie – Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” na 100-lecie Odzyskania Niepodległości” będzie wkrótce dostępna w sklepie internetowym zespołu oraz na stoisku z wydawnictwami zespołu podczas koncertów w całej Polsce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL